Diety

Niski IG

Niski IG

1200kcal – 2750kcal

Catering pudełkowy Niski IG to dieta dla osób, które chcą zachować niski indeks glikemiczny w swoim codziennym jadłospisie. Dietetycy oraz kucharze przygotowujący potrawy dbają głównie o to, aby umożliwiały one wyregulowanie poziomu glukozy oraz insuliny.

Diabetycy lub osoby zmagające się z insulinoopornością to dwie grupy, które rzeczywiście powinny przyjrzeć się temu, co proponujemy. Jeśli te osoby dodatkowo nie chcą spędzać czasu na gotowaniu, to rzeczywiście będą zadowolone z tego, co oferujemy.

Dobowy rozkład procentowy składników w diecie Niski IG wynosi:

Białko

15-20%

Węglowodany

45-50%

Tłuszcze

30-35%

od 56,49 zł /dzień

Niski IG obejmuje dania zapewniające niski poziom glukozy we krwi. I w ogóle nie oznacza to monotonii na talerzu. Dania są różnorodne pod względem składu, smaku oraz aromatu. Są to: warzywa i owoce, jaja, zbożowe produkty pełnoziarniste, nabiał, mięso,
zdrowe tłuszcze, pestki i orzechy. Są one źródłem cennych witamin, minerałów oraz antyoksydantów. W jadłospisie takim nie ma z kolei cukru, miodu, syropu klonowego, czy syropu z agawy. Zastąpione są one ksylitolem, erytrytolem oraz stewią.

Niski indeks glikemiczny to dieta przygotowana z nieprzetworzonych składników. Przedział kaloryczny wynosi w niej od 1200 kcal do 2750 kcal. Każdy zestaw na 1 dzień dostępny jest w cenie już od 56,49 zł. Co ciekawe, Niski IG jako catering przysłuży się nie tylko osobom chorującym na cukrzycę. Jeśli tylko ktoś chce o siebie zadbać, to nie pożałuje, gdy zdecyduje się na taką opcję. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych jest korzystne, zwłaszcza gdy widzi się u siebie spadek formy albo na przykład, gdy wyniki badań nie są zadowalające. Menu bazuje na produktach pozytywnie wpływających na pracę organizmu. Oczywiście, największą zaletą jest wyregulowana gospodarka glukozowa. Każdy, kto cierpi na cukrzycę, wie świetnie o tym, jak ważne jest wprowadzenie dobrej diety oraz szczególne wystrzeganie się niektórych potraw. Jeśli ktoś nie chce sam tego pilnować każdego dnia, to decydując się na nasze dania, rzeczywiście będzie zadowolony.